English

Rama, mesazh ngushëllimi kryeministrit italian për tragjedinë

Tiranë, 6 prill, NOA - Kreu i selizë rozë, Edi Rama, i ka dërguar ditën e sotme, një mesazh ngushëllimi kryeministrit italian Silvio Berlusconi për tragjedinë që përfshiu provincën e Aquillës.

Rama shprehu keqardhje për ngjarjen e rëndë natyrore dhe mbështetjen ndaj popullit italian.

Tërmeti pre 5.8 ballë i shkallës Rihter preku sot ndaj të gdhiri rreth orës 3:32 provincën e Aqulës.

Rrënoja dhe viktima pasuan tragjedinë e ndodhur në 5 komuna të kësaj provincë, ndër më të dëmtuarat Paganica.

s.v/ NOA

KOMENTE