English

Besnik Baraj: 28 Qershori fundi i Ponepolitikës

 Tiranë, 9 prill, NOA - Kreu i selizë rozë të kryeqytetit, Besnik Baraj reagon ndaj mazhorancës duke mbrojtur Edi Ramën.

"28 Qershori do të jetë fundi i Ponepolitikës së gënjeshtrave e abuzimeve me qytetarët. Zoti Pone thjesht gënjen, njësoj si padroni i tij dhe si gjithë këta zotërinj qeveritarë, që nga njëra anë mohojnë krizën ekonomike dhe nga ana tjetër, efektet e krizës që ndjehen në çdo familje duan t'ja faturojnë Edi Ramës dhe Partisë Socialiste. Kryetari i Bashkisë së Tiranës nuk ka rritur taksat dhe nuk do ta bëjë këtë për sa kohë do qeverisë në Tiranë"- është shprehur kryesocialisti i degës së kryeqytetit, Bare në lidhje me akuzat e hedhura nga mazhoranca për Ramën se bashkia e Tiranës ka rritur taksat për qytetarët.

s.v/NOA

Â

KOMENTE