Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bie zjarri në një pension të pastrehësh, 18 të vdekur, 21 të plagosur
English

Bie zjarri në një pension të pastrehësh, 18 të vdekur, 21 të plagosur

Poloni, 13 prill, NOA - Të paktën 18 persona kanë gjetur vdekjen dhe 21 të tjerë janë plagosur gjatë rënies së zjarrit në një pension të pastrehësh në Kamien Pomorski, një qytet i Polonisë.

Sipas të dhënave nga mediat vendase, godina tre-katëshe e cila shërbente edhe si azil për pleqtë e vetmuar, është ndezur e gjitha për arsye të cilat ende nuk janë zbuluar.

Një zjarrfikës nga vendngjarja deklaroi se shumë prej personave ishin hedhur nga dritaret e godinës për të shpëtuar.

Gjatë momentit të rënies së zjarri, në këtë azil ndodheshin rreth 77 persona, por shkaqet e vërteta ende nuk kanë dalë në dritë.

Ndërkaq, trupat e shpëtimit kanë nisur kërkimet për të zhdukurit nën rrënojat e godinës tre-katëshe.

KOMENTE