Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
ETA planifikoi vrasjen e mbretit spanjoll
English

ETA planifikoi vrasjen e mbretit spanjoll

Spanjë, 13 prill, NOA - Organizata terroriste baske, ETA kishte parashikuar nje atentat me rakete toke-ajer ndaj mbretit spanjoll Huan Karlos.

Lajmi dhe detajet e komplotit për vrasjen e mbretit spanjoll Karlos jane zbuluar nga mediat vendase, te cilat iu janë referuar burimeve nga forcat e antiterrorit francez. "El Correo", gazeta rajonale baske, Â citon burime antiterroriste se planet e detajuara janë në kompaktdisqet e gjetura në prill të vitit 2004.

Sipas të njëjtave burime, disqet përmbajnë fotografi, skema dhe plane të fluturimit.

Të dhënat janë duke u analizuar nga policia franceze. ETA ka pasur nën shenjesetër gjithashtu, edhe anetarë të qeverisë spanjolle.

s.v/NOA

Â

KOMENTE