Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gruevski: Qeveria maqedonase merr masa për tejkalimin e krizës
English

Gruevski: Qeveria maqedonase merr masa për tejkalimin e krizës

Shkup, 13 prill, NOA - Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski theksoi se qeveria maqedonase tashmë i ka ndërmarrë masat e nevojshme për tejkalimin e krizës ekonomike.

"Filluam me një program shtatë vjeçar të projekteve të mëdha infrastrukturore. Këtë program do ta vazhdojmë ashtu siç e kemi planifikuar edhe në vitet e ardhshme.

Në një pjesë të madhe të këtij programi duhet ta investojnë investitorët privat nën koncesione, kurse një pjesë më e vogël do të financohet përmes Buxhetit dhe përmes krediteve", theksoi Gruevski.

NOA-INA

KOMENTE