Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Trajneri Ari Han pranon dorëheqjen, mbërrin në Tiranë për prishjen e kontratës
English

Trajneri Ari Han pranon dorëheqjen, mbërrin në Tiranë për prishjen e kontratës

Tiranë, 13 prill NOA - Largimi i holandezit nga bankina e kombëtares sonë është thjesht një formalitet, si dhe çështje ditësh.

Mësohet se Ari Han do të mbërrijë në një nga ditët e ardhshme në Tiranë, për të deklaruar dorëheqjen.

Rezultatet e dobëta në ndeshjet e fundit, me Maltën, Hungarinë dhe Danimarkën detyruan FSHF-në që të negociojë me trajnerin, që ai të largohet para se t'i përfundojë kontrata.

Ari Han duhet të qëndronte deri në fund të këtij viti në bazë të kontratës së nënshkruar, por në bazë të një shume që i është afruar si kompensim për prishjen e njëanshme, Han pranoi përfundimisht që të largohet nga stoli kuqezi.

Pritet të mësohet edhe emri i ri që do të drejtojë kuqezinjtë, për më tej.

e.l/NOA

KOMENTE