Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kryeministri i Kosovës Thaçi, vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë
English

Kryeministri i Kosovës Thaçi, vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë

Prishtinë, 16 prill NOA - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjendet për një vizitë zyrtare në Republikën e Sllovenisë, informoi zyra e shtypit të Kryeministrit.

Gjatë vizitës, kryeministri Thaçi do të takohet me presidentin e Sllovenisë, Danilo Turk, kryeministrin Borut Pahor.

Po ashtu, kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pritet që të marrë pjesë edhe në konferencën e organizuar nga Lëvizja Evropiane, e cila për temë bosht ka sfidat e organizimit të shoqërisë civile dhe autoritetet publike.

a.b/NOA

KOMENTE