English

Atentat me armë zjarri në hyrje të qytetit të Durrësit, 3 të plagosur

Durrës, 19 Prill NOA - Një atentat me armë ka ndodhur para pak minutash në hyrje të qytetit të Durrësit me pasojë plagosjen e dy vëllezërve kurse ka dyshime për përfshirjen nga plumbat edhe të një kalimtari të rastit.

Korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA in formon se të plagosurit paraprakisht janë identifikuar si

vëllezërit Shaban dhe Iliradim Karabrahimi, banues në rrethin e Durrësit.

Që të dy janë dërguar në spitalin rajonal ku mjekët thanë se gjendja e njërit është kritike kurse i dyti, ka marrë vetëm plagë pa pasoja për jetën.

Burime në vendngjarje, thonë për korrespondentin e agjencisë së Lajmeve NOA se edhe një kalimtar i rastit ka mbetur i plagosur në incident, i identifikuar si Sadik Laço, 27 vjeç nga Durrësi, por policia nuk ka dhënë ende një konfirmim zyrtar.

a.a/NOA

Vijon....

KOMENTE