English

Aksidenti fatal, drejtuesi i automjetit shtyp me pasojë vdekjen një kalimtar që po kalonte

Korçë, 21 prill, NOA - Pakujdesia gjatë momentit të drejtimit të automjetit nga shoferi, i ka kushtuar jetën një kalimtari që po kalonte rrugën në ato momente.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Korçë-Pogradec dhe konkretisht në kryqëzimin e fshatit Petrush të Pogradecit.

Sipas të dhënave për agjencinë e Lajmeve NOA, ka qenë drejtuesi 32-vjeçar Elis Çullaj, banues në Tiranë, i cili ka shkaktuar aksidentin fatal me makinën e tij që mbante targën EL 1009 C.

Forcat policore bëjnë të ditur se kanë mundur që ta arrestojnë atë.

Ndërkaq, nësohet se personi i aksidentuar është 21-vjeçari Klodian Xhemollari, banues në fshatin Vreshtas të Korçës, i cili ka gjetur menjëherë vdekjen pas përplasjes me automjetin.

n.e/NOA

KOMENTE