English

Teuta vjen pa Milen, Tirana s'ka Nallbanin

Tiranë, 23 prill NOA - Tirana dhe Vllaznia do ta vazhdojnë këtë javë rivalitetin e kampionatit, në distancë, para se të përballen të mërkurën, në kryeqytet, ku do të përcaktohet finalistja dhe pretendentja kryesore për fitimin e Kupës së Shqipërisë.

Bardheblutë e Kolës dhe kuqeblutë që drejtohen nga malazezi, Haxhiosmanoviç, para se të bëjnë llogaritë e tyre për kupë, synojnë të fitojnë medoemos ndeshjet e radhës në kampionat.

Shkodranët, në bazë të kundërshtarit do ta kenë më të lehtë këtë javë, për të fituar në Shkodër kundër Besës, pasi kjo e fundit nuk ka asnjë objektiv për të shënuar, kurse Tirana do të presë Teutën e Starovës.

"Djemtë e detit" nuk do të kenë Milen e skualifikuar në sulm, por sipas Starovës, synohet një rezultat pozitiv, në kryeqytet, ku Tiranës do t'i mungojë në portë portieri Blendi Nallbani. Ky i fundit është gjithashtu i skualifikuar, prej kartonëve. Â

Kategoria Superiore

Java e 30-të

Tirana-Teuta (S. Jareci)

Vllaznia-Besa               (R. Sadiku)

Dinamo-Shkumbini       (B. Pashaj)

Bylis - Partizani            (K. Meta)

Apolonia - Elbasani      (E. Hoxha)

Lushnja - Flamurtari     (E.Peza)

Kategoria e Parë

Java e 27-të

Kastrioti-Ada               (A. Beqiri)

Dajti-Besëlidhja            (A. Lulaj)

Skrapari-Naftëtari        (K. Cjapi)

Skendërbeu-Turbina     (A. Kastrati)

Gramozi-Pogradeci       (E. Mustafaraj)

Laçi-Burreli                  (A. Taullau)

Bilisht Sp-Luftëtari        (L. Alla)

KOMENTE