English

Bundesliga gjermane, Bayernin dhe Hamburgun po i ndjek "tersi"

Berlin, 27 prill, NOA - Një fat jo i mirë ka ndjekur skuadrat me emër të kampionatit gjerman, si ajo e Mynihut dhe e Hamburgut në ndeshjet e fundit të fundjavës.

Sipas të dhënave, ekipi i Bayern Mynih humbi në fushën e vet kundër ekipit të shakles me rezultatin 0:1, kurse ekipi i Hamburgut u mund në Dortmund 2:0.

Ndërkaq, rezultatet e tjera të së shtunës ishin: Hanover - Këln 2 : 1; Bremen - Bohum 3 : 2; Leverkuzen - Karlsruhe 0 : 1 dhe Shtutgart - Frankfurt 2 : 0.

Ato kanë sjellë edhe përmbysje të reja mes renditjes së ekipit dhe golavarazhit brenda listës së Bundesligës gjermane.

n.e/NOA

KOMENTE