Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Komisionieri për Zgjerim i BE, Oli Ren: Vrasja e Xhindit, autoritetet të gjejnë fajtorët
English

Komisionieri për Zgjerim i BE, Oli Ren: Vrasja e Xhindit, autoritetet të gjejnë fajtorët

Bruksel, 3 Maj/NOA- Komisionieri për Zgjerim i Bashkimit Evropian (BE), Oli Ren (Olli Rehn), dënoi vrasjen e deputetit socialist Fatmir Xhindi.

Komisioneri Oli Ren ka lëshuar nga Brukseli një komunikatë, ku veçse dënon vrasjen, kërkon që autoritetet shqiptare të hetojnë dhe gjejnë autorët e krimit.

"Unë dënoj me vendosmëri vrasjen e deputetit Fatmir Xhindi dhe ftoj autoritetet për hetim të detajuar dhe sjelljen e fajtorëve para drejtësisë", thuhet në komunikatën që Oli Rehn lëshoi sot pasdite në Bruksel.

Ky është rasti i dytë kur vritet një anëtar i Parlamentit në Shqipëri. Më 12 shtator 1998 pranë selisë së PD, në qendër të Tiranës, u vra deputeti Azem Hajdari, njëri prej organizatorëve të Lëvizjes Studentore në fillim të viteve ‘90 në Shqipëri dhe kryetar i parë i Partisë Demokratike.

e.l/NOA

KOMENTE