Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Presidenti Topi ngushëllon familjarët e deputetit të vrarë Fatmir Xhindi
English

Presidenti Topi ngushëllon familjarët e deputetit të vrarë Fatmir Xhindi

Roskovec 3 maj NOA - Presidenti i Republikës Bamir Topi ngushëlloi sot familjarët e deputetit Fatmir Xhindi, i cili u vra mbrëmjen e kaluar pranë banesës së tij në Roskovec të Fierit.

"Të nderuar familjarë të deputetit Xhindi, me tronditje e hidhërim të thellë mësova për ndarjen e papritur e të parakohshme nga jeta të njeriut tuaj të shtrenjtë, njëkohësisht deputet i Kuvendit të Shqipërisë, Fatmir Xhindi, një ngjarje tragjike që tronditi jo vetëm klasën politike por mbarë opinionin publik në vendin tonë" thuhej në mesazhin e kreut të shtetit drejtuar familjarëve të deputetit të vrarë. "Kjo ngjarje jashtëzakonisht e rëndë është një akt kriminal i pashembullt që duhet zbardhur pa humbur kohë, duke i dhënë autorëve përgjigjen e merituar. Në këto momente të rënda, dëshiroj të ndaj me ju por edhe me kolegët e deputetit Xhindi, dhimbjen për humbjen e pazëvendësueshme të babait të tre fëmijëve, birit, bashkëshortit e vëllait, që do të mbetet në kujtesën e të gjithëve për korrektësinë, seriozitetin dhe kontributin profesional e njerëzor" përfundon mesazhin e ngushëllimit presidenti Bamir Topi.

k.k/NOA

KOMENTE