English

Elbasan, dy vëllezër masakrojnë me mjete të forta pronarin e një lokali

Elbasan 4 maj NOA - Një sherr banal i ka rrezikuar jetën një pronari lokali në Elbasan, i cili u godit me mjete të forta nga dy vëllezër.

Ngjarja ndodhi mbrëmë në fshatin Labinot-Fushë të Elbasanit, kur dy vëllezër A. Duka 48-vjeç dhe A. Duka 42-vjeç qëlluan me mjete të forta pronarin e lokalit ku po qëndronin, B. Bica.

Dy vëllezërit fillimisht kanë nisur një debat me pronarin e lokalit pas një sherri të çastit.

Por pas fjalëve të ndërsjella, dy vëllezërit kanë filluar të godasin pronarin me mjete të forta të cilat i kanë gjetur përreth.

Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes për të identifikuar dhe kapur autorët.Â

Ndërkohë që B. Bica ka marrë plagë të rënda në pjesën e fytyrës dhe të trupit, por ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Burime nga policia thanë se ndaj dy vëllezërve ka filluar procedimi penal për veprën penale të "plagosjes së lehtë e kryer në bashkëpunim".

k.k/NOA

KOMENTE