English

Durrës, mbytet me litarët e lisharëses fëmija 8-vjeçar teksa luante me shokët

Durrës 5 maj NOA - Një fëmijë 8-vjeç është mbytur me litar teksa luante me shokët në lisharës.

Ngjarja ndodhi sot në lagjen nr.15 në Spitallë të Durrësit, kur 8-vjeçari A.L, është gjetur nga prindërit e tij të varur me litar në oborrin e shtëpisë.

Familja e të miturit ishte e ardhur nga veriu, ndërsa 8-vjeçari ishte fëmija më i vogël familjes që kishte tre djem.

Ndërkohë që në vendin e ngjarjes mbërritën forcat e policisë për të sqaruar rrethanat e vdekjes së vogëlushit.

Burime të policisë thanë se dyshohet se ngjarja ka qenë aksidentale.

Mësohet se 8-vjeçari ishte duke luajtur në lisharësen që ndodhet në oborrin e shtëpisë me disa fëmijë të tjerë bashkëmoshatarë të tij.

Gjatë lojës dyshohet se i mituri se fëmija është kapur nga litarët dhe për pasojë është mbytur.

Familjarët e tij e kanë dërguar në spital fëmijën e tyre por ka qenë e kotë pasi ai kishte ndërruar jetë.

Burime nga policia thanë se vonesa e tepruar për të shpëtuar djalin nga litarët ka sjellë dhe vdekjen e tij pasi moshatarët e 8-vjeçarit nuk kanë mundur të ndërhyjnë për t'i shpëtuar atij jetën.

k.k/NOA

KOMENTE