Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ministri i Mbrojtjes Oketa takohet me Ndihmësin e Sekretarit Amerikan Jones
English

Ministri i Mbrojtjes Oketa takohet me Ndihmësin e Sekretarit Amerikan Jones

Tiranë, 8 maj NOA - Ministri i Mbrojtjes takoi sot Zëvendësndihmësin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Stjuart Jones.

Kreu i Mbrojtjes shqiptare, gjatë këtij takimi bëri prezent të gjitha reformat që ka bërë dhe po vazhdojnë të bëjnë Forcat e Armatosura Shqiptare, tashmë si pjesë e Aleancës.

Oketa e falënderoi Jones për ndihmën e madhe dhe mbështetjen që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë dhe japin në një prej proceseve më të rëndësishme për Ministrinë e Mbrojtjes, atë të asgjësimit të të gjitha municioneve të tepërta në Shqipëri.

Zëvendësndihmësi i Sekretarit Amerikan të Shtetit, Jones vlerësoi rolin e Shqipërisë me pjesëmarrjen e saj në të gjitha misionet paqeruajtëse, reformat që po bën Shqipëria dhe Ushtria Shqiptare.

Në takim ishte i pranishëm Ambasadori Amerikan në Tiranë, Xhon L. Withers. k.k/NOA
KOMENTE