English

Mbytet tek Hidrocentrali i Vaut të Dejës një grua 41-vjeçare

Shkodër, 11 maj NOA - Fund tragjik për një grua 41-vjeçare në Shkodër, e cila në rrethana ende të paqarta ka gjetur vdekjen në ujërat e liqenit të Hidrocentralit Vaut të Dejës.

Korrespondenti i agjencisë së lajmeve NOA informon se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orën 20.00, në vendin e quajtur "Gegaj", komuna Shllak, Shkodër.

Viktima është Dila Zhuri, 41 vjeç, lindur në fshatin "Mazrek", Komuna Guri i Zi dhe banuese në fshatin Gegaj, Komuna Shllak.

Gruaja 41-vjeçare është gjendur në ujërat e liqenit të Hidrocentralit Vau-Dejës, ku nga hetimet dyshohet se është vetëmbytur.

Familja dëshmoi se e ndjera ka vuajtur nga depresioni nervor kurse evidentoi dhe faktin se ka tentuar dhe herë të tjera t'i japë fund jetës.

e.l/NOA

KOMENTE