English

Tre emra sot në garë për kreun e ri të Partisë Demokratike në degën e Tiranës

Tiranë, 18 maj, NOA - Kryesia e Partisë Demokratike do të përzgjedhë sot në një mbledhje të posaçme të saj kryetarin e ri të degës së kësaj partie për kryeqytetin.

Sipas të dhënave, nga katër kandidatura që ishin deri tani në garë, mbeten vetëm tre, pasi Besnik Mustafaj deklaroi dorëheqjen e tij nga gara për këtë post në parti.

Sot në garë mbeten vetëm Aldo Bumçi, Gjergj Bojaxhi dhe deputetja Lajla Përnaska. Mustafaj u tërhoq nga gara.

Bëhet e ditur se Kryesia do të përzgjedhë vetëm dy kandidatura që do ta vazhdojnë këtë garë.

Ndërkaq, Partia Demokratike pritet të mbledhë kryesinë e saj sot në mbrëmje për të ndarë përfundimisht se më kë do të përfaqësohet në zgjedhjet e 28 qershorit.

n.e/NOA

KOMENTE