Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Indonezi, rrëzohet një avion ushtarak me 110 veta në bord, 78 të vdekur
English

Indonezi, rrëzohet një avion ushtarak me 110 veta në bord, 78 të vdekur

Magetani, 20 maj, NOA - Një avion ushtarak, i cili kishte 110 persona në bord është rrëzuar duke marrë flakë, duke shkaktuar një aksident nga i cili kanë mbetur të vdekur 78 persona sipas njoftimeve të mediave.

Avioni C-130 Hercules përshpejtoi të ukej mbi disa shtëpi duke provokuar një zjarr të fuqishëm dhe më pas u rrëzua pranë një plantacioni orizi në afërsi të qytetit të Magetanit.

Tek vendi i rrëzimit të avionit shihet ende flaka dhe del tym, ndërsa duket vetëm bishti i avionit.

Skuadrat e shpëtimit po evakuojnë të plagosurit dhe të vdekurit.

Në avion kishte personel dhe paisje nga kryeqyteti i vendit Jakarta për në ishujt lindore të Indonezisë.

Nuk ka ende konfirmim në lidhje me atë sesi ra avioni, por njoftimet e para bëjnë të ditur se kontakti i fundit me ekipazhin ishte disa minuta përpara rrëzimit të avionit, ndërsa ai po i afrohej pistës për t'u ulur.

n.e/NOAÂ

KOMENTE