English

Superliga, mbyllet java 33, sot takimet finaliste

Tiranë, 23 maj, NOA - Superliga hyn sot në javën e 33-të të saj dhe me takimet e parashikuara të realizohen sot, mbyllet edhe faza e ndeshjeve për këtë sezon sportiv në vendin tonë.

Sipas të dhënave, sot është parashikuar që të luhet ndeshja mes ekipit të Tiranës dhe atij të Vllaznisë, ndërkohë që një sfidë tjetër të madhe për Superligën mbetet edhe takimi Lushnja-Partizani.

Nëse në kryeqytet me ndeshjen e parë do të vendoset se cila skuadër është kampione për këtë sezon, përballja e Lushnjës ka për të qenë më tepër një betejë mes dy skuadrave të lartpërmendura për të mos rënë nga kategoria.

Ndeshja Tirana-Vllaznia do të zhvillohet në orën 19.00 dhe do të gjykohet nga një treshe arbitrash nga Sllovakia.

Ndërkaq, në kuadrin e Superligës janë parashikuar të zhvillohen sot edhe dy ndeshje të tjera të rëndësishme, si Bylis-Dinamo dhe Apolonia-Shkumbini, apo Elbasani-Teuta dhe Flamurtari-Besa.

 Lista e ndeshjeve

Tirana-Vllaznia

Lushnja-Partizani.

Bylis-Dinamo

Apolonia-Shkumbini

Elbasani-Teuta

Flamurtari-Besa

Â

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE