English

Aksidentohet metalurgu në Uzinën e Prodhimit të Çeliqeve në Elbasan

Elbasan, 27 maj NOA - Një metalurg i Uzinës së Prodhimit të Çeliqeve në Elbasan është aksidentuar dhe për pasojë është dëmtuar rëndë.

Grigor Ilia 47-vjeç nga Elbasani u aksidentua dje rreth orës 14.30 Â teksa po punonte në Uzinën e Petëzimit nën administrimin e firmës turke Kurum.

I aksidentuari ka në vendin e punës kur është goditur nga trau që shërben për transportin e shufrave të hekurit.

Metalurgu ka pësuar dëmtime në gjymtyrë, veçanërisht në këmbën e djathtë.

Mjekët bënë të ditur se ai ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë që policia nisi menjëherë hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

Mësohet se prokuroria e Elbasanit ka nisur ndjekjen penale për "shkelje të rregullave të mbrojtjes në punë".

k.k/NOA

KOMENTE