Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /home/lajmegenalftp/public_html/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Një makinë përfshihet nga flakët në udhëtim e si9për, nuk ka viktima
English

Një makinë përfshihet nga flakët në udhëtim e si9për, nuk ka viktima

Vlorë, 31 maj/ NOA - Një automjet është përfshirë krejt papritur nga flakët, në ecje e sipër në Vlorë por nuk u raportuan dëme në njerëz.

Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Vlorë-Fier, në vendin e quajtur kthesat e Panajasë, bënë të ditur sot për agjencinë e lajmeve NOA, burime zyrtare nga policia e Vlorës.

"Ne morëm informacionin se tek kthesa e Panajasë, po digjej një automjet tip fuoristradë me targa të huaja CK 318 MX dhe menjëherë dërguam shërbimet e qarkullimit rrugor", - sqaroi policia.

Në vendngjarje ka mbërritur dhe një automjet i repartit të Mbrojtjes kundër Zjarrit të Vlorës.

"Ne zbardhëm se automjeti me drejtuesin Y. Nazeraj, ishte duke udhëtuar në drejtimin Vlorë-Fier dhe në ecje kishte marrë flakë duke u djegur tërësisht", tha policia, pas shuarjes së zjarrit pa shkaktuar viktima.

Nga hetimet, u sqarua se makina ishte përfshirë nga flakët në mënyrë aksidentale, për shkak të një defekti teknik, ndërkohë që ajo u dogj plotësisht.

e.l/NOA

KOMENTE