English

Arrestohet nga policia një 32-vjeçar, goditi me mjete të forta në kokë një person

Durrës, 4 qershor NOA - Masakron me mjete të forta një 52-vjeçar, arrestohet nga policia.

Ngjarja ndodhi mbrëmë në fshatin Armath-Manez kur Ardian Gjika 32-vjeç ka nisur një sherr për motive të dobëta më 52-vjeçarin Viktor Cani.

Pas fjalëve të ndërsjella Gjika ka goditur me mjete të forta 52-vjeçarin duke e dëmtuar rëndë.

I plagosuri u transportua me urgjencë në spitalin e Durrësit nga ku mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë që policia e Durrësit u vu menjëherë në lëvizje për të zbuluar shkaqet dhe autorin e ngjarjes.

Pas hetimeve të para policia mundi të identifikonte autorin e plagosjes dhe të kryente arrestimin e tij disa orë më vonë.

Burime nga policia thanë se ndaj Ardian Gjikës u mor masa e arrestit për veprën penale të "Plagosjes së rëndë me dashje".

k.k/NOA

KOMENTE