Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
PS, Ruçi në Fier: Të largojmë një pushtet gënjeshtar që ka 4 vjet që na ushqen me lugën bosh
English

PS, Ruçi në Fier: Të largojmë një pushtet gënjeshtar që ka 4 vjet që na ushqen me lugën bosh

Fier, 4 qershor NOA - Kandidati për deputet i PS, Gamoz Ruci ka qenë sot në fshatin Verri të qarkut Fier.

"Jemi në momentin kur duhet të numërojmë ditët, orët dhe minutat e një pushteti uzurpator, që fatkeqësisht për vendin, rrëmbeu pushtetin më 2005-n. Një pushtet gënjeshtar që ka 4 vjet që gënjen dhe na ushqen me lugën bosh. Një pushtet grabitës, që ka vjedhur xhepat e çdo shqiptari, të çdo pensionisti, të çdo arsimtari, të çdo infermieri dhe të çdo fermeri. Një pushtet që të vret ditën në diell dhe pastaj thërret makinën e funeralit për të të varrosur, apo thërret ambulancën për të të dërguar në spital" u shpreh Ruçi.

"Ata thonë se na kanë rritur rrogat. Ata bëjnë që ne të numërojmë të gjithë bashkë 100 herë qindarkat që kujtojnë se na i kanë dhënë si lëmoshë dhe jo si detyrim që çdo qeveri ka për popullin e vet. Dhe në emër të kësaj lëmoshe na kërkojnë përsëri votën në datën 28" shtoi më tej Ruçi.

Sipas tij me Partinë Socialiste dhe Edi Ramën do të fitojnë socialistët e demokratët, do të fitojnë pensionistët dhe arsimtarët, do të fitojë çdo shqiptar që në 28 qershor do të bashkojë votën e tij me atë uragan popullor që do të ndëshkojë të ligën dhe të liqtë me pushtet.

k.k/NOA

KOMENTE