English

Avioni i guvernatorit të Kalifornisë, Shvarzeneger kryen ulje të detyruar

Los Angeles, 20 qershor, NOA - Avioni i guvernatorit të Kalifornisë, Arnold Shvarceneger ka kryer një ulje emergjente të detyruar në Los Anxhelos.

Kjo pasi piloti njoftoi se në bordin e këtij avioni, dilte tym dhe kjo gjë duket se nuk i ka pëlqyer fare, prandaj është detyruar të bëjë ulje të tij.

''Megjithëse nuk pati ndonjë zjarr të dukshëm, piloti e uli avionin në aeroportin e Van Nuysit, 10 minuta para se ai duhet të ulej në Santa Monika, në afërsi të shtëpisë së ish-aktorit'', deklaroi zëdhënësi Aaron McLear lidhur me ngjarjen.

Ndërkaq, bëhet e ditur se pas uljes së avionit, guvernatori la avionin dhe udhëtoi për në shtëpi, pa pësuar asnjë lloj dëmtimi.

n.e/NOA

KOMENTE