Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
KQZ shpërndan akreditimet për vëzhguesit vendorë: Ndihma e tyre, e rëndësishme
English

KQZ shpërndan akreditimet për vëzhguesit vendorë: Ndihma e tyre, e rëndësishme

Tiranë, 27 qershor, NOA - Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani ka komunikuar publikisht sot se ky institucion ka arritur të akreditojë 5 mijë vëzhguesit e nevojshëm për procesin zgjedhor në vend.

"Ndihma e vëzhguesve, paraqitet mjaft e rëndësishme për votimet e 28 qershorit", mësohet të jetë shprehur kreu i KQZ-së.

Ndër të tjera, ai është shprehur se rezultatet nesër do të jepen në kohë reale nga qendrat e votimit.

"Qëllimi ynë është besueshmëria në proces dhe prandaj do të ketë transmetim direkt nga qendrat e numërimit të votave", ka thënë më tej Ristani.

Ndërkaq, mësohet se një reagim ka patur edhe nga ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, sipas së cilës, zgjedhjet e lira do të përbëjnë një zhvillim të madh për vendin tonë.

n.e/NOA

Â

KOMENTE