Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Turistja nga Tetova gjen vdekjen nga energjia elektrike në Golem
English

Turistja nga Tetova gjen vdekjen nga energjia elektrike në Golem

Kavajë, 7 korrik NOA - Një turiste nga Tetova, ka gjetur vdekjen nga energjia elektrike në hotelin ku ishte akomoduar në plazhin e Golemit.

Selvina Kacani, 51 vjeç, kishte ardhur në bregdet bashkë me bashkëshortin e saj, Jashar Kacani, për të qëndruar dy javë pushime, por kontakti me rrymën elektrike i ka shkaktuar asaj vdekjen.

Ngjarja ndodhi pasditen e djeshme në plazhin e Golemit, kur 51-vjeçarja pasi ka marrë rreze dielli është ngritur nga çadrat e plazhit dhe ka shkuar në dhomën e hotelit.

Mësohet se ajo ka shkuar na tualet për të bërë një dush, por sapo ka pasur kontaktin e parë me ujin ajo ka pasur kontakt me rrymën elektrike e cila e ka lënë të vdekur në vend.

Bashkëshorti i saj sapo ka diktuar ngjarjen është përpjekur ti vijë në ndihmë gruas duke ulur menjëherë automatin por nuk ka mundur të sjellë dot në jetë 51-vjeçaren.

Ndërkohë që në vendin e ngjarjes mbërritën oficerët e policisë të cilët nisën hetimet për të zbardhur rrethanat.

Policia ka marrë në pyetje pronarin e hotelit, punonjësin si dhe bashkëshortin e viktimës.

k.k/NOA

KOMENTE