English

Kryeministri Grek, Karamanlis uron Berishën për fitoren

Tiranë, 10 korrik NOA - Kryeministri i Greqisë, Kostas Karamanlis, i ka telefonuar sot  kryeministrit, Sali Berisha për t'i dhënë urimin e tij më të përzemërt për fitoren dhe të koalicionit që ai kryeson në zgjedhjet parlamentare.

Lajmi u bë i ditur nga zyra e shtypit të kryeministrisë e cila njoftoi se kryeministri i Greqisë, Karamanlis, e siguroi homologun e tij, se pret me kënaqësi vazhdimin e bashkëpunimit të ngushtë mes dy partive, dy qeverive dhe dy vendeve.

"Kryeministri grek Karamanlis theksoi, gjatë telefonatës, se kjo është një fitore plotësisht e merituar që e kanë mirëpritur dhe festuar të gjithë miqtë e Partisë Demokratike" thuhej në deklaratën e kryeministrisë.

Nga ana tjetër kryeministri Berisha i shprehu mirënjohjen kryeministrit grek Kostas Karamanlis, për të gjithë mbështetjen e gjithanshme për Partinë Demokratike, qeverinë shqiptare dhe vendin tonë.

Berisha u shpreh se ai dhe qeveria që kryeson do të vazhdojnë me kënaqësi bashkëpunimin e ngushtë për intensifikimin e marrëdhënieve të gjithanshme, miqësore mes dy partive, dy qeverive dhe mes dy vendeve.

 k.k/NOA

KOMENTE