English

Sidnej, mbytet anija zhduken 50 persona

Sidnej, 6 gusht NOA - Një anije me pasagjerë është mbytur në det, numërohen 50 të zhdukur.

Ngjarja ka ndodhur sot në afërsi të ishullit Tonga në Sidnej kur një anije është mbytur.

Sipas autoriteteve vendase, në bordin e anijes ndodheshin 49 pasagjerë si dhe 30 persona të ekuipazhit.

Të paktën 50 persona rezultojnë të zhdukur.

Autoritetet kanë nisur kërkimet për gjetjen e trupave të pasagjerëve dhe të ekuipazhit.

Ndërsa kanë nisur hetimet për të zbardhur dhe rrethanat e mbytjes së anijes.

k.k/NOA

KOMENTE