English

Fshatrat turistikë, ish pronarët: Duam prona në bregdet dhe jo para nga privatizimi i tyre

Tiranë, 14 gusht NOA-Shoqata Pronësi me Drejtësi ka kundërshtuar projektligjin e qeverisë për privatizimin e fshatrave turistikë, paratë e të cilave do të shkojnë për kompensimin e tyre.

Në një deklaratë për mediat ata kanë kundërshtuar ashpër shitjen e trojeve të fshatrave turistike tek ndërtuesit e tyre.

"Kjo është një zgjidhje në kundërshtim me interesat e pronarëve të tokave.

Ne duam kompensimin e pronave të tyre në bregdet dhe jo para", thuhet në deklaratën e kësaj shoqate.

m.i/NOA

KOMENTE