English

Panam, aksident i rëndë rrugor, vdesin 20 persona

Panama, 14 gusht NOA-Rreth 20 persona gjetën sot vdekjen dhe 16 të tjerë u plagosën gjatë një aksidenti rrugro, 50 km larg kryeqytetit të Panamasë.

Sipas agjensisë italiane të lajmeve, ANSA, shkak ka qenë përplasja e një kamioni me një autobus me pasagjerë i cili po përpiqej të kalonte në një korsi tjetër.

m.i/NOA

Â

KOMENTE