English


PS, Rama uron besimtarët myslimanë për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit

Tiranë, 21 gusht NOA - Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama uroi sot të gjithë besimtarët myslimane për fillimin e Muajit të Shenjtë të Ramazanit.

Me anë të një deklaratë të lëshuar për mediat Rama u uron nga zemra besimtarëve myslimanë, për t'i përcjellë njëri-tjetrit dhe mbarë vendit paqe, harmoni e begati.

"Në këtë Muaj të Shenjtë të faljes së madhe, besimtarët myslimanë nxjerrin në pah përkushtimin e devotshmërinë e pastër e të vërtetë ndaj besimit të tyre, japin nga vetja virtytet më të mira humane të ndihmesës, harmonisë, mirëkuptimit dhe sakrificës.

Ky Muaj i Shenjtë i sakrificës sublime të të gjithë besimtarëve shqiptarë qoftë sa më i mbarë!" thuhej në deklaratën e urimit të kreut të Partisë Socialiste.

k.k/NOA

Â

Â

KOMENTE