English


Tërmet në Ulqin, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Ulqin, 21 gusht NOA - Bregdeti i Ulqinit në Mal të Zi, është goditur sot nga një tërmet 5 ballë i shkallës Richter.

Ndërkohë që lëkundje të lehta janë ndjere mesditën e sotme edhe në zonat e Shqipërisë veriperëndimore si dhe Tiranë.

Shërbimit sizmologjik, bëri të ditur se epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësi të detit, në Ulqin të Malit të Zi.

Tërmeti nuk ka shkaktuar dëme materiale po të lënduar në bregdetin e Ulqini.

Të paktën deri më tani autoritetet vendore nuk kanë njoftuar për dëme të këtij tërmeti që shkundi Ulqinin.

k.k/NOA

KOMENTE