English

Valdano: Kaka është si Michael Jordan

Itali, 11 shtator NOA - Mesfushori brazilian ka të njëjtën ambicie, shtytje dhe pasion të fitojë njëjtë sikur legjenda e Chicago BUlls, Michael Jordan.

Jorge Valdano ka lavdëruar Kakan për etjen e tij për të vazhduar të fitojë trofe ku edhe e ka krahasuar me atë të legjendës së basketbollit, Michael Jordan. Drejtori gjeneral i Real Madrid ka qenë i impresionuar nga braziliani pas kalimit të tij në Los Merengues nga AC Milan, dhe mendon se qëndrimi i tij mendor është i përsosur. Kaka e ka fituar tashmë titullin e Serie A, Champions League, Super Kupën Evropiane dhe Kupën Botërore të Klubit, por është i uritur për të përsëritur të njëjtin sukses me Real Madrid. "Ai ka një uri natyrore dhe që e bën atë të ndryshëm. Mu si Michael Jordan. Kur ai fitoi të gjithë titujt e tij, ai ishte ende i uritur", ka thënë Valdano

"Këta të dy janë njerëz të cilët kanë në vete një ndjenjë të konkurrencës dhe i lejon ata të qëndrojnë në nivelin më të lartë më gjatë se normale."

KOMENTE