Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Emërimi në qeverinë e re, Meta merr urime nga kryeministri francez Kushner
English

Emërimi në qeverinë e re, Meta merr urime nga kryeministri francez Kushner

Tiranë, 16 shtator NOA-Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, ka marrë një mesazh urimi nga Ministri i Jashtëm francez Bernard Kushner në lidhje me zgjedhjen e tij në postin e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm.

Në mesazhin e urimit të Ministrit të Jashtëm francez Kushner ndër të tjera theksohet se Franca do ta mbështesë Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit evropian.

Kushner duke vlerësuar progresin e bërë nga Shqipëria theksoi se do të angazhohet për të forcuar miqësinë mes Francës dhe Shqipërisë.

Â

KOMENTE