English

Bastisën një dyqan celularësh dhe një lokal, ndalohen dy adoleshentë

Tiranë, 18 shtator NOA - Dy adoleshentë janë ndaluar dje nga policia pasi dyshohet se janë autorë të vjedhjes së një dyqani celularësh.

Efektivat e Komisariatit të Policisë Nr.5 në Tiranë ndaluan dje 16-vjeçarin E.M, dhe 17-vjeçarin R.M, banuesa në Laknas. Ndalimi i tyre u krye sepse dyshohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, më datë 8 shtator, kanë vjedhur dyqanin e celularëve në qendër Kamëz, në pronësi të një shtetasi.

Gjithashtu dy adoleshentët akuzohen se janë autorë edhe të vjedhjes së nja Bar-Kafe e ndodhur më datë 1 shtator të këtij viti në Qendër Kamëz, në pronësi të një shtetasi. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 6 copë celular të tipeve të ndryshme. Materialet në ngarkim të tyre do t'i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale të "Vjedhjes" e kryer në bashkëpunim.

k.k/NOA

KOMENTE