English

Casillas: Jemi me fat që Cristiano Ronaldo luan në anën tonë

Spanjë, 18 shtator NOA - Numri 1 i Real Madridit thotë se ata janë me fat që kanë Cristiano Ronaldon në anën e tyre.

"Cristiano ka një dhunti nga gjuajtjet e lira, është një aftësi dhe ai di si ta shfrytëzojë. Ai ka një prekje më ndryshe, forcë nga pjesa e brendshme e shputës së këmbës. Është shumë vështirë për portierin" thotë Casillas. I pyetur për fluturimin

e topit të ri, Casillas thotë se është i parashikueshëm se në cilin drejtim do të shkojë topi, gjithsesi kjo gjë nuk është që e keqe, sidomos kur ke Ronaldon në anën tënde. "Për portierët është shumë vështirë, jo që është keq kjo gjë, përkundrazi. Topat ndryshojnë por kjo nuk është një arsye, apo ankesë.

Të shikosh nga jashtë, të duket sikur portieri është duke bërë gabim kolosal por kur je në portë, 20 metra larg topit është shumë vështirë ta mbrosh atë. Fatmirësisht Cristiano Ronaldo luan në anën tonë" është shprehur Casillas.

KOMENTE