English

Seria A: Leonardo ndryshime te Milani, Huntelaer titullar ndaj Bolonjës

Tiranë, 18 Shtator NOA - Leonardo ka lëshuar batutat e para, si trajneri i Milanit, pas fitores që siguroi ndaj Marsejës.

Milani fitoi ndeshjen e parë në "Champions" dhe po mendon për sfidën e radhës në kampionat.

Ndaj Bolonjës pritet që të luajë titullar Huntelar, që të zërë ose vendin e Patos, ose të Inzagit.

Në këtë sfidë pritet që të luajë edhe Ronaldinjo dhe në mesfushë është rikthyer për ndeshjen e kampionatit edhe Flamini.

Priten ndryshime në formacionin kuqezi, që nuk e ka nisur kampionatin, në ritmin e duhur.

Gatuzo do të ketë të sigurtë vendin në mesfushë, për të dhënë më shuam forcë kuqezinjve, që të gjejë fitoren e munguar në Seria A, për t'iu afruar Juves dhe Interit.

e.r/NOA

KOMENTE