Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lojërat Olimpike 2016, Rio De Zhaneiro fiton vendin e organizatorit
English

Lojërat Olimpike 2016, Rio De Zhaneiro fiton vendin e organizatorit

Kopenhage, 2 tetor NOA-Rio de Zhaneiro u përzgjodh sot si vendi që do të presë Lojërat Olimpike të vitit 2016, pasi Komiteti Ndërkombëtar Olimpik votoi në favor të qytetit brazilian.

Rio de Zhaneiro fitoi përballë qytetit spanjoll të Madridit duke fituar të drejtën për të organizuar Lojërat Olimpike, pasi Çikagoja dhe Tokioja ishin eleminuar në dy raundet e para të votimit.

Â

KOMENTE