Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I vjedh babait të tij 5 milionë lekë, arrestohet nga policia 26-vjeçari
English

I vjedh babait të tij 5 milionë lekë, arrestohet nga policia 26-vjeçari

Tiranë, 7 tetor NOA - Vjedh kasafortën e babait të tij, policia çon në qeli një 26-vjeçar.

Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, kur efektivat e komisariatit të policisë nr.1, kanë regjistruar denoncimin e një qytetari i cili ka deklaruar se i kanë vjedhur një shume prej 5 milionë lekësh.

Menjëherë pas denoncimit policia është vënë në lëvizje për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve NOA se pas hetimeve të para u identifikua si autor i dyshuar kryesor i vjedhjes, djali i të dëmtuarit.

Dashnor Halili, 26-vjeç, lindur dhe banues në Shkozë Tiranë, i dënuar më parë për vjedhje u ndalua nga policia dhe u mor në pyetje.

Ai ka pranuar para punonjësve të policisë se ia kishte marrë paratë babait të tij për të larë disa borxhe, ndërsa e kishte simuluar ngjarjen si një vjedhje.

k.k/NOA

KOMENTE