English

Kapen në Maqedoni 27 kg heroinë me vlerë 1 mln euro, vinte nga Turqia

Shkup, 7 tetor NOA-Rreth 278 kilogramë drogë, heroinë të pastër janë sekuestruar sot nga policia maqedonase.

Malli vinte nga Turqia dhe vlera e tij arrinte mbi një milionë euro.

Aksioni i quajtur "Bosfor 3" u krye në bashkëpunim me doganën dhe me shërbimin turk për luftën kundër drogës.

Policia arrestoi një person dhe është vënë në ndjekje të dy të tjerëve.

 Policia do të ngrejë edhe padi penale kundër tre personave nga Shkupi, të moshës 28-39 vjeç, të dyshuar për "prodhim të paautorizuar dhe shitje të drogës''.

KOMENTE