Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kompania AMC: Po shpërblejmë besnikërinë e abonentëve, tani komunikim më cilësor dhe i lirë
English

Kompania AMC: Po shpërblejmë besnikërinë e abonentëve, tani komunikim më cilësor dhe i lirë

Tiranë, 7 Tetor NOA - Kompania e parë e telefonisë celulare në Shqipëri, AMC, në një treg të ndryshueshëm, vazhdon të shpërblejë besnikërinë e abonentëve të saj dhe t'u ofrojë të gjithë qytetarëve shërbime cilësore dhe të lira.

Vetëm në muajt e fundit abonentët e AMC kanë përfituar nga një numër ofertash dhe ulje tarifash sipas planeve tarifore ku bëjnë pjesë.

AMC shpërbleu abonentët Albakarta duke ulur tarifat deri në 51 %. Telefonatat e Albakarta drejt operatorëve të tjerë celularë u bënë deri 28% më të lira, ndërsa tarifat drejt numrave fiks u ulën deri në 38%.

AMC tha sot, se ajo zbaton politikën e tarifave të përshkallëzuara. Tarifat ulen në varësi të kohëzgjatjes së telefonatës dhe arrijnë deri 5.9 lekë/minutë për telefonatat brenda rrjetit AMC.

Ulje të kostove zbatohen edhe për telefonatat drejt destinacioneve të tjera. Albakarta është paketa me parapagesë që ka tarifat standarde më të ulëtat në tregun shqiptar.

Filozofia e AMC udhëhiqet nga filozofia për t'u ofruar më të mirën abonentëve. Këtë e vërteton më së miri komuniteti What's Up, i cili është komuniteti më i madh në vend.

Të gjithë abonentët What's Up mund ta rimbushin llogarinë me 800 lekë ose më shumë dhe flasin brenda grupit me 0 lekë/minutë, gjithë ditën dhe natën përgjatë një muaji, dhe paguajnë vetëm 3 lekë për çdo telefonatë.

Gjithashtu përfitojnë falas 100 MB internet në celular dhe mesazhe Zlango pa limit. Për më tepër, me 400 lekë mund të blejnë 200 minuta kohë bisede plus 200 SMS dhe 200 MMS drejt çdo numri What's Up.

Ofertat e shumta dhe çmimi i ulët e bëjnë What's Up tepër të përshtatshme edhe për abonentët e rinj.

Paketa What's Up blihet me 416.7 lekë dhe përfshin 400 lekë kohë bisede dhe 400 SMS falas brenda grupit.

Përveç ofertave të shpeshta, abonentët What's Up përfitojnë tarifa të reja, deri 45% më të ulëta. Mund të flasin me abonentët e tjerë What's Up me 15 lekë/minutë, si dhe drejt destinacioneve kombëtare me tarifa që fillojnë nga 30 lekë/minutë.

AMC ofron zgjidhje të reja për abonentët me kontratë. Për herë të parë abonentët me kontratë kanë mundësi të përfitojnë një program pa pajtim mujor.

Programi "AMC Zero Pajtim Mujor" ofron tarifa të ulëta drejt çdo numri në vend.

Çdo ditë nga ora 23:00 deri në 06:00, si edhe të shtunën e të dielën gjatë 24 orëve, abonentët e kësaj kategorie mund të flasin me 8 lekë/minutë me të gjithë miqtë, kolegët familjarët apo të dashurit e tyre brenda rrjetit AMC.

Për më tepër, çdo abonent i planit tarifor AMC Pajtim Mujor Zero mund të formojë një grup me tre abonentë të tjerë Consumer dhe të komunikojë gjithmonë me ta për vetëm 9 lekë/minutë.

Kompania thotë se ky program është krijuar për t'i ofruar çdokujt fleksibilitet dhe lehtësi në komunikim.

Abonentët e AMC përfitojnë disa shërbime unike në tregun shqiptar të telekomunikacionit.

Mbi 10 milionë rimbushjet që janë kryer me AMC Fleksi gjatë 17 muajve nga prezantimi i tij, e kanë bërë këtë shërbim ndër më të suksesshmit.

Me anë të shërbimit falas AMC Fleksi, abonentët mund të ripërtërijnë kohën e bisedës për numrat ALBAKARTA, What's Up, AMCKARTA pa nevojën e kartës rimbushëse, duke filluar nga 100 lekë e duke vazhduar qindarkë pas qindarke deri në 10 000 lekë.

Rimbushja AMC Fleksi shoqërohet edhe me dhurata. Në varësi të shumës së rimbushjes dhe të planit tarifor ku bën pjesë, abonenti përfiton kohë bisede falas deri në 40 minuta, SMS dhe MMS, për të cilat informohet me SMS. Rimbushja AMC Fleksi ofrohet vetëm në dyqanet AMC në të gjithë Shqipërinë.

Tashmë abonentët AMC, me anë menysë së re AMC My View, mund të zbulojnë botën emocionuese që fshihet në celularët e tyre. Ky shërbim i ri i AMC aktivizohet lehtë dhe mund të përdoret nga çdo abonent AMC.

Me AMC My View abonentët mund të shkarkojnë muzikë, lojëra, fotografi, si dhe të vizitojnë faqet më të njohura të internetit (p.sh. Google, Facebook, YouTube, MySpace, etj.).

Nëpërmjet këtij shërbimi abonentëve të AMC u ofrohet një mundësi për të lexuar lajmet e fundit për shëndetin, spektaklin, aktivitetet kulturore si edhe të gjejnë forma të ndryshme zbavitjeje.

e.r/NOA

KOMENTE