English

Pakistan, ushtria liron pengjet e talebanëve, vriten nëntë persona gjatë aksionit

Pakistan, 11 tetor NOA - Të paktën nëntë persona janë vrarë gjatë përleshjes së ushtrisë pakistaneze dhe talebanëve për të shpëtuar 25 pengje.

Ushtria pakistaneze ndërmori dje një aksion për liruar 25 pengjet e talebanëve që mbaheshin në shtabin e përgjithshëm të ushtrisë në Rawalpindi.

Sipas autoriteteve vendase ushtria dhe talebanët kanë hapur zjarrë duke lënë të vrarë 9 persona.

Mes të vrarëve janë tre pengje, dy komando dhe katër terroristë, ndërsa është plagosur një taleban i cili u arrestua.

k.k/NOA

KOMENTE