Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia e Shkupit sekuestron 100 kg drogë, arreston 2 shqiptarë
English

Policia e Shkupit sekuestron 100 kg drogë, arreston 2 shqiptarë

Shkup, 11 tetor NOA-Dy aksione të policisë së Shkupit kanë vënë në pranga dy shqiptarë në akuzën e trafikimit të lëndës narkotike.

Të dy shtetasve iu gjet një sasi prej 100 kg marihuanë, kokainë e kanabis.

Policia maqedonase ka thënë se kjo drogë i dedikohej tregut të brendshëm.

Sipas komunikatës, thuhet se  në aksionin e parë policia gjeti tek 39 vjeçari, Shefki Ajeti, 1.2 kilogram marihuanë dhe 57 gramë kokainë.

Atij i është caktuar paraburgimi një mujor.

Në aksionin e dytë, të arrestuarit tjetër, Xheladin Ajeti, iu gjet një sasi prej 92 kg kanabis.

m.i/NOA

<
KOMENTE