English

PR, Deshati: Opozita të kthehet në Kuvend, ankesat e saj t'i çojë në prokurori

Tiranë, 11 tetor NOA - Nënkryetari i Partisë Republikane, Alfred Deshati ka dalë sot në një deklaratë për shtyp me anë të së cilës i ka bërë thirrje opozitës t'i japë fund bojkotit dhe të kthehet në Parlament.

Deshati u shpreh se opozita duhet të kontribuojë në proceset që është angazhuar qeveria në favor të vendit.

"Duke marrë pjesë në Parlament, Partia Socialiste i ka të gjitha mundësitë të hetojë për zgjedhjet e 28 qershorit, si dhe të depozitojë në prokurori ankesat e saj" deklaroi nënkryetari i Partisë Republikane, Alfred Deshati.

k.k/NOA

KOMENTE