Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Të larguarit në qeveri, LSI bën zëvendësimet e vendeve bosh
English

Të larguarit në qeveri, LSI bën zëvendësimet e vendeve bosh

 Tiranë, 11 tetor NOA-Është mbledhur sot në Tiranë Komiteti Drejtues Kombëtar i lëvizjes Socialiste për Integrim i cili ka zëvendësuar postet e anëtarëve të emëruar tashmë në kabinetin e ri qeveritar.

Këshilltari për mediat në LSI, Dritan Ylli përmes një konference për shtyp ka njoftuar se prof. Pëllumb Xhufi nuk do të jetë më nënkryetar i kësaj partie, dhe në vend të tij është zgjedhur Edmond Haxhinasto.

Vendin e Filloreta Kodrës e cila tashmë është zv/ministre e Punës dhe Çështjeve Sociale e ka zëvendësuar Lefter Koka.

Edhe posti që mbante Dritan Prifti është zëvendësuar me ikjen e tij në krye të ministrisë së Energjetikës.

Një tjetër post i cili ka ndryshuar kryetar ka qenë drejtimi i komitetit drejtues Kombëtar i LSI.

Në krye të tij është emëruar Edmond Panariti.

Ndërsa Monika Kryemadhi u zgjodh Sekretare Organizative e LSI.

Ndërkaq u zgjodhën dhe disa anëtarë të rinj të kryesisë së LSI.

Këto emra do të jenë deri në zgjedhjet e përgjithshme të LSI, të cilat do të mbahen vitin tjetër.

m.i/NOA

KOMENTE