Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meta takohet me Ambasadorin e Kinës, Wang Junglin
English

Meta takohet me Ambasadorin e Kinës, Wang Junglin

Tiranë, 13 tetor NOA - Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Ilir Meta, priti sot Ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës në Shqipëri, Wang Junglin.

Marrëdhëniet tradicionale miqësore mes dy vendeve, thellimi i bashkëpunimit ekonomik dhe vizita e ardhshme e zëvendëskryeministrit kinez në Tiranë ishin çështjet kryesore që u diskutuan gjatë këtij takimi kortezie.

Ambasadori Junglin i përcolli, Metës përshëndetjet e Ministrit të Jashtëm të Kinës dhe shprehu vlerësimin se marrëdhëniet Kinezo-Shqiptare kanë njohur një zhvillim të madh gjatë viteve të fundit.

Ai gjithashtu, shprehu bindjen dhe angazhimin e tij për thellimin e marrëdhënieve miqësore dhe atyre ekonomike.

Meta nga ana e tij vlerësoi fazën e konsoliduar në të cilën kanë hyrë marrëdhëniet bilaterale dhe shprehu vullnetin e qeverisë shqiptare për konkretizimin e mëtejshëm të bashkëpunimit në gjitha fushat e në mënyrë të veçantë në drejtim të bashkëpunimit ekonomik.

k.k/NOA

KOMENTE