English

Ndalohet i kërkuari për vjedhje me armë, gjatë kapjes iu gjet dhe drogë

Korçë, 13 tetor, NOA - Forcat e policisë së Korçës kanë mundur të ndalojnë të shpallurin në kërkim, Mateo Alikaj, 19-vjeç, lindur dhe banues i këtij qyteti.

Sipas të dhënave policore për agjencinë e Lajmeve NOA, ndalimi i tij u bë pasi rezultoi të jetë autori i katërt i vjedhjes me armë të karburantit "Shell", ndodhur një vit më parë në rrugën nacionale Korçë-Bilisht, përmes së cilës ai akuzohet për veprën penale të "Vjedhjes me armë në bashkëpunim" të parashikuar nga nenet 140 dhe 25 të Kodit Penal.

Por ndaj tij filloi dhe procedimi penal për veprën penale të "Prodhim dhe shitje te narkotikëve" parashikuar nga neni 283 i Kodit Penal, pasi në momentin e shoqërimit të tij për në komisariat i është gjetur me vete një sasi bime, e cila është e ngjashme me atë të llojit kanabis sativa.

n.e/NOA

Â

KOMENTE