Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Burri denoncon gruan: Iku në Kosovë me vajzën 1-vjeç, atje e shfrytëzon për para
English

Burri denoncon gruan: Iku në Kosovë me vajzën 1-vjeç, atje e shfrytëzon për para

Elbasan, 15 tetor, NOA - Gruaja ka ikur në Kosovë pas një sherri në familje, duke marrë me vete vajzën vetëm 1 vjeç, të cilën e shfrytëzon atje për të fituar para.

Ky ka qenë denoncimi i mbërritur pranë komisariatit të Policisë së Elbasanit nga 39-vjeçari Ardian Osmani, në ngarkim të bashkëshortes së tij, Valentina Misha, 34-vjeçare, që të dy lundur dhe banues të këtij qyteti.

Burimet policore bëjnë me dijeni për agjencinë e Lajmeve NOA se çifti në fjalë kishte dy vjet martuar dhe para 3 javësh si pasojë e një konflikti, gruaja është larguar nga banesa së bashku me vajzën 1 vjeçe në drejtim të Ferizajt në Kosovë, ku sipas bashkëshortit të saj, atje nuk është e punësuar, por shfrytëzon vajzën e vogël me qëllim për të fituar të ardhura.

Nga ana e policisë u bë shpallja në kërkim policor për Valentina Mishën dhe vajzën e saj, ndërsa po punohet për dokumetimin e plotë të ngjarjes.

Materialet iu kaluan prokurorisë së Elbasanit për veprime të mëtejshme mbi veprën penale të "Trafikim i të miturve", e cila parshikohet nga neni 128/b i Kodit Penal.

n.e/NOA

KOMENTE