Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Progres raporti i KE, Shëndetësia angazhohet të përmirësojë vërejtjet
English

Progres raporti i KE, Shëndetësia angazhohet të përmirësojë vërejtjet

Tiranë, 15 tetor NOA-Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se do të angazhohet më shumë në punën e saj për të përmirësuar vërejtjet që janë publikuar në raport progresin e KE për fushën e shëndetit publik.

Sipas zyrës së shtypit të ministrisë thuhet se progres raporti me të drejtë vë në dukje nevojën për intesifikimin e luftës kundër duhanit dhe zbatimin e legjislacionit përkatës.

"Ministria e Shëndetësisë angazhohet publikisht për një luftë pa kompromis ndaj pirjes së duhanit ku ai ndalohet me ligj dhe për këtë qëllim qindra inspektorë do të ushtrojnë kontrolle intensive dhe do të marrin çdo masë administrative për çdo shkelës ligji pa dallim", thuhet në deklaratën e ministrisë së Shëndetësisë.

m.i/NOA

KOMENTE